Recykling elektroniki – trwałe usuwanie danych z dysku

automatyka w recyklinguNasze certyfikowane i nowoczesne zagospodarowanie dysków twardych to bezpośrednie korzyści dla Ciebie, środowiska i gospodarki! 

Współpracując z nami zyskujesz:

 • 100% pewności i gwarancję, że dane z dysku zostaną na zawsze, trwałe i bezpieczne usuwanie danych z dysku
 • 100% bezemisyjne zagospodarowanie wycofanych z użytku dysków twardych
 • 100% odzysku surowców, z których wykonane są dyski twarde, ochrona zasobów naturalnych i realizacja idei Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) dzięki rozsądnemu zrównoważonemu recyklingowi
 • 100% udziału energii odnawialnej (OZE) w procesie recyklingu elektroniki – dysków twardych
 • postępowanie w najbardziej przyjazny dla środowiska sposób przy zagospodarowaniu wycofanych z użytku dysków twardych
 • najniższe oddziaływanie recyklingu dysków twardych na środowisko naturalne spośród wszystkich rozwiązań
 • najbardziej energooszczędne rozwiązanie recyklingu dysków twardych dzięki zastosowaniu automatyki w recyklingu

   

 • najwyższe wykorzystanie odzyskanych surowców spośród wszystkich rozwiązań recyklingu dysków twardych

   

Współpraca z nami to korzyści dla Ciebie! 

 

Zyskujesz:

 • Certyfikat bezpowrotnego, trwałego usunięcia danych z przekazanych dysków
 • Certyfikat odzysku surowców z przekazanych dysków
 • Certyfikat użycia energii odnawialnej w procesie niszczenia danych i odzysku surowców z dysków
 • Certyfikat redukcji śladu węglowego poprzez przyjazne dla środowiska i dedykowane zagospodarowanie dysków
 • Pewność, że Twoje dyski i dane nie trafią na wysypisko albo do krajów trzeciego świata

   

Zapraszamy do współpracy!

trwałe usuwanie danych z dysku

Jak działamy?

W świecie, w którym ekologia odgrywa ogromne znaczenie, ważne jest znalezienie rozsądnej metody trwałego usunięcia danych z dysków, jak i zrównoważonego recyklingu. Kierując się tymi dwiema zasadami stworzyliśmy sposób bezpiecznego i pewnego usuwania danych i niszczenia dysków twardych. Tradycyjnie stosowane metody recyklingu elektroniki zakładają mielenie całych komponentów komputerowych, w tym dysków HDD. Mimo fizycznych zniszczeń nie gwarantuje to usunięcia danych zapisanych na nośnikach. Wykorzystywana przez nas metoda, związana nierozerwalnie z automatyką w nowocześnie pojmowanym recyklingu podzespołów komputerowych, zapewnia zlikwidowanie nie tylko samych elementów komputera, ale również zapisanych na nich osobistych czy firmowych danych.

Czym wyróżnia się nasza metoda postępowania?

Innowacja w recyklingu elektroniki polega w pierwszej kolejności na wydobyciu wszystkich ważniejszych pierwiastków, z których zbudowane są podzespoły komputerowe. Przed utylizacją demontowane są elementy wykonane z aluminium, miedzi, stali czy z magnesami. Automatyka w recyklingu, czyli nasz autorski pomysł w postaci DyskoBota, pozwala rozłożyć na czynniki pierwsze wszystkie dostępne części składowe. Szczególną wagę przywiązujemy do talerzy, czyli najistotniejszych nośników danych w dyskach twardych. Dokonywany przez nas recykling dysków z komputera polega na ich przetopieniu w specjalnym piecu w ogromnej temperaturze. Właśnie dzięki temu nasi Klienci mają pewność, że oddany do utylizacji sprzęt nie zostanie w żaden sposób wykorzystany ponownie, wbrew ich woli.

Dlaczego warto wybrać nasze usługi?

Wierzymy, że działamy jednocześnie w służbie człowieka i środowiska.recykling elektroniki Wykorzystując automatykę w recyklingu nie tylko optymalizujemy proces utylizacji kłopotliwych i niesprawnych części komputerowych, ale jednocześnie dbamy o środowisko oraz o poczucie komfortu Klienta, który ma pewność, że dane umieszczone w niedziałającym sprzęcie nie trafią w niepowołane ręce.

Zapewniamy stuprocentową skuteczność, dlatego jesteśmy jednym z ważniejszych ogniw zapewniających sprawną pracę firmy. Na stosowanych przez nas rozwiązaniach, a więc na zrównoważonym recyklingu elektroniki, zyskuje również sam Klient, otrzymując miano firmy przyjaznej środowisku. W obecnych czasach to wyznacznik nowoczesności oraz kwestia, którą biorą pod uwagę i sami konsumenci. Jako profesjonaliści realizujemy zarówno jednostkowe zamówienia, jak i nawiązujemy długofalową współpracę, do której zachęcamy.